6 type reviewers en hoe je met ze omgaat

feb 20, 2020

Lana Timmermans

Lana Timmermans

Brand marketeer

Jouw website is booming! De reviews stromen binnen en alles loopt zoals je dat voor ogen had. Een klein detail: nu je daadwerkelijk reviews binnenkrijgt, is het soms lastig om op deze reviews te reageren. Sommige reviews zijn super positief, andere weer angstaanjagend of negatief… eigenlijk zijn ze allemaal anders. En nu? Geen zorgen, onze korte handleiding laat zien hoe jij gemakkelijk op elke review kunt reageren.

 

Het belang van interactie bij reviews

Reageren op ontvangen reviews is een belangrijk onderdeel van het managen van jouw online reputatie. Het zijn namelijk niet alleen de reviews die ervoor zorgen dat twijfelende consumenten een beeld krijgen van jouw bedrijf, ook jouw reacties op reviews (of de afwezigheid daarvan) wordt door hen opgepikt. Daarnaast gebruiken jouw klanten reviews als een middel om je te complimenteren, of je ergens op te attenderen. Zij nemen de tijd om je feedback te geven en willen gehoord worden. Door de interactie aan te gaan geef je hen de aandacht die zij verdienen. Reageer dus altijd op elke review!

Hoe? Ga eerst na met welk type reviewer jij te maken hebt. Wij hebben 6 reviewers opgesteld, gebaseerd op persoonlijkheden, die je als houvast kunt gebruiken.

 

De positieveling

Het allerliefst ontvang je veel reviews van dit type reviewer. Deze reviewer weet de goede aspecten van je bedrijf goed toe te lichten. Wanneer er wat beter kan zal deze reviewer dit op een constructieve manier communiceren. Je reageert op deze reviewer door te bedanken voor de complimenten. Gebruik deze gelegenheid om de complimenten nogmaals te highlighten. Daarnaast bedank je de reviewer voor de feedback. Noteer de feedback om hiermee jouw bedrijfsproces te verbeteren. Optioneel kun je deze reviewer nog bedanken door een persoonlijke mail naar het adres te sturen. In deze mail kun je eventueel nog vragen stellen die normaal gesproken niet in jouw review uitnodiging zitten, maar wel bijdragen bij een verbetering van jouw bedrijf.

De storyteller

Reviewers die flink de tijd nemen om een review achter te laten mogen zeker niet onopgemerkt gaan. Kijk goed naar de tone-of-voice waarin de reviewer heeft geschreven en schrijf op dezelfde toon terug. Probeer de relevante stukken uit het schrijfsel te filteren en reageer op deze opmerkingen. Relevante stukken zijn onder andere gedeelten uit het stuk waar de reviewer iets tastbaars zegt over jouw bedrijf. Vergeet natuurlijk de reviewer niet te bedanken voor de review, en dan met name de verwerkte details.

De directe reviewer

Sommige reviewers zijn gewoon direct. Ze schrijven kort over hun ervaring en winden er geen doekjes om. Het is wat het is. Deze reviews bevatten vaak maar een enkele positieve of negatieve opmerking. Op deze reviews reageren is makkelijk: hou het kort en bondig, bedank de reviewer voor het schrijven en reageer meteen op de inhoud. Verduidelijk wanneer nodig nog de review van de schrijver.

De anonieme reviewer

Van de anonieme reviewer ontvang je liever geen reviews. De anonieme reviewer is ontevreden, destructief en is niet te achterhalen. Een negatieve review kan een flinke klap in het gezicht zijn en een anonieme review is al helemaal lastig. Onze tip: loop er niet voor weg.

 

De verwarde reviewer

Misschien wel een van de meest lastige reviewers. De verwarde reviewer schrijft een review met het doel om anderen te informeren, maar deelt foutieve informatie over jouw bedrijf. Het is dus allemaal goed bedoeld, maar werkt averechts voor jouw bedrijf. Je kunt het beste reageren op deze reviewer door te bedanken voor de review en een toelichting te geven. Zorg dat de onduidelijkheden die door de review kunnen ontstaan op een nette manier worden beantwoord en leg de reviewer en anderen uit waar jouw bedrijf echt voor staat.

De vergrootglas reviewer

Dit type reviewer houdt er van om de ervaring die hij of zij gehad heeft onder een vergrootglas te leggen. De review is niet per definitie niet echt, maar vaak wel geschreven met het hoofddoel om aandacht van anderen te krijgen. Allereerst reageer je door de reviewer te bedanken voor het schrijven van de review. Daarna reageer je alleen inhoudelijk op de punten die de reviewer aangeeft, maar houdt het klein. Je wil absoluut voorkomen dat jouw review pagina vol komt te staan met ellenlange lappen tekst. Dat maakt het voor de bezoekers van jouw review pagina onoverzichtelijk.

Reageer dus altijd op elke review en kijk goed met welke reviewer je te maken hebt. Hopelijk zijn deze 6 type reviewers daar nuttig bij en gaat er bij jou nooit meer een review onopgemerkt.  Heb je nog vragen of wil je meer weten over online reputatie management? Vraag een vrijblijvende demo aan of neem contact op met ons team!

Reageer dus altijd op elke review en kijk goed met welke reviewer je te maken hebt. Hopelijk zijn deze 6 type reviewers daar nuttig bij en gaat er bij jou nooit meer een review onopgemerkt.  Heb je nog vragen of wil je meer weten over online reputatie management? Vraag een vrijblijvende demo aan of neem contact op met ons team!

Experts in experience

Onze producten

PX - Product eXperience

Product Experience

Verzamel feedback voor je webshop

CX - Customer Experience

Customer Experience

Inzicht in de klanttevredenheid

EX - Employee eXperience

Employee Experience

Meet de medewerkerstevredenheid

Direct advies?

Vul de Keuzehulp in voor een snel advies op maat.

jun 01 2023

Waarom negatieve feedback niet direct geplaatst worden

Het achterlaten van feedback is tegenwoordig een integraal onderdeel van het consumentengedrag. We vertrouwen op de ervaringen van anderen om...
mei 11 2023

Verbeter de Employee Experience (EX) binnen jouw organisatie met deze 4 stappen

Employee Experience (EX) is een hot topic in HR-land. Het gaat erom hoe jouw medewerkers het werk bij jouw organisatie ervaren. Dit omvat alle...
mei 04 2023

Hoe Product Experience Management (PXM) jouw bedrijf kan laten groeien

In de huidige digitale wereld, waarin consumenten op zoek zijn naar de beste klantervaring, is Product Experience Management (PXM) een cruciale...
apr 26 2023

Customer Experience Management (CXM): Wat is het en hoe verbeter je het?

Customer Experience Management (CXM) gaat over het beheren van de ervaring die klanten hebben met een merk of product, van het eerste contact tot na...
jan 11 2023

Verhoog je omzet tot wel 18% met social proof adverteren

Product reviews verzamelen geeft potentiële klanten een betrouwbaar gevoel voordat ze een aankoop doen. Door de reviews openbaar te publiceren wordt...
nov 30 2022

De groei van Feestartikelenshop.com middels reviews

Feestartikelenshop.com is in 1970 onder de naam “Party Grime Carnaval Shop” opgericht door de opa van de huidige eigenaar, Robin (26 jaar). Het...
mrt 31 2022

Is Feedback Company betrouwbaar?

Veel webshops maken er gebruik van, reviews. Ze vergroten je zichtbaarheid en stralen betrouwbaarheid uit. Bovendien kan het (potentiële) klanten...
mrt 29 2022

Affiliate marketing inzetten voor jouw website

Affiliate marketing is niet nieuw, maar deze marketingvorm wordt wel steeds populairder in het online landschap. Amazon, Bol.com en Nike hebben een...
mrt 22 2022

Klantonderzoek via Whatsapp (en andere social media)

Steeds vaker willen klanten hun respondenten voor het klantonderzoek benaderen via andere media dan alleen Feedback Company. Een belangrijke trend...
Video review
okt 14 2021

Valse reviews? Zo voorkomt Feedback Company ze.

Valse review ontvangen? Erg vervelend en bovendien niet eerlijk! Maar wat kan je eraan doen? De regering heeft eind oktober 2020 een concept...
Feedback Company
okt 11 2021

Feedback Company lanceert state of the art platform

Investeren en innoveren. Meebewegen en vooruitlopen op wat de markt vraagt en wilt. Om zo de kwaliteit te kunnen leveren die nodig is.

jul 19 2021

Wat maakt een merk een sterk merk? Luister naar de feedback van je klant.

We kennen ze allemaal, bedrijven waarvan we de naam horen en die meteen een goed gevoel oproepen. Dat is wat je wilt als ondernemer! Eén van de...
SocialProof
mei 08 2021

Hoe zet je reviewmarketing in?

Voor ondernemers is het begrip marketing niet nieuw. Echter, zijn er continu ontwikkelingen binnen dit landschap, die de e-commerce in haar voordeel...
NegatieveReview:Cover
mei 28 2020

Voor op het actielijstje: Social media, goedkoop adverteren en QR-codes

De wereld weer een stukje verder open. Back in business voor veel branches, klanten over de vloer, handel! Ook hét moment om je social proof te...
Video review
mei 12 2020

In goede en slechte tijden: feedback is King

Corona heeft veel impact, ook op retailers. De ene branche wordt hard getroffen, de ander heeft juist te maken met meer omzet. In beide situaties...