6 type reviewers en hoe je met ze omgaat

feb 20, 2020

Lana Timmermans

Lana Timmermans

Brand marketeer

Jouw website is booming! De reviews stromen binnen en alles loopt zoals je dat voor ogen had. Een klein detail: nu je daadwerkelijk reviews binnenkrijgt, is het soms lastig om op deze reviews te reageren. Sommige reviews zijn super positief, andere weer angstaanjagend of negatief… eigenlijk zijn ze allemaal anders. En nu? Geen zorgen, onze korte handleiding laat zien hoe jij gemakkelijk op elke review kunt reageren.

 

Het belang van interactie bij reviews

Reageren op ontvangen reviews is een belangrijk onderdeel van het managen van jouw online reputatie. Het zijn namelijk niet alleen de reviews die ervoor zorgen dat twijfelende consumenten een beeld krijgen van jouw bedrijf, ook jouw reacties op reviews (of de afwezigheid daarvan) wordt door hen opgepikt. Daarnaast gebruiken jouw klanten reviews als een middel om je te complimenteren, of je ergens op te attenderen. Zij nemen de tijd om je feedback te geven en willen gehoord worden. Door de interactie aan te gaan geef je hen de aandacht die zij verdienen. Reageer dus altijd op elke review!

Hoe? Ga eerst na met welk type reviewer jij te maken hebt. Wij hebben 6 reviewers opgesteld, gebaseerd op persoonlijkheden, die je als houvast kunt gebruiken.

 

De positieveling

Het allerliefst ontvang je veel reviews van dit type reviewer. Deze reviewer weet de goede aspecten van je bedrijf goed toe te lichten. Wanneer er wat beter kan zal deze reviewer dit op een constructieve manier communiceren. Je reageert op deze reviewer door te bedanken voor de complimenten. Gebruik deze gelegenheid om de complimenten nogmaals te highlighten. Daarnaast bedank je de reviewer voor de feedback. Noteer de feedback om hiermee jouw bedrijfsproces te verbeteren. Optioneel kun je deze reviewer nog bedanken door een persoonlijke mail naar het adres te sturen. In deze mail kun je eventueel nog vragen stellen die normaal gesproken niet in jouw review uitnodiging zitten, maar wel bijdragen bij een verbetering van jouw bedrijf.

De storyteller

Reviewers die flink de tijd nemen om een review achter te laten mogen zeker niet onopgemerkt gaan. Kijk goed naar de tone-of-voice waarin de reviewer heeft geschreven en schrijf op dezelfde toon terug. Probeer de relevante stukken uit het schrijfsel te filteren en reageer op deze opmerkingen. Relevante stukken zijn onder andere gedeelten uit het stuk waar de reviewer iets tastbaars zegt over jouw bedrijf. Vergeet natuurlijk de reviewer niet te bedanken voor de review, en dan met name de verwerkte details.

De directe reviewer

Sommige reviewers zijn gewoon direct. Ze schrijven kort over hun ervaring en winden er geen doekjes om. Het is wat het is. Deze reviews bevatten vaak maar een enkele positieve of negatieve opmerking. Op deze reviews reageren is makkelijk: hou het kort en bondig, bedank de reviewer voor het schrijven en reageer meteen op de inhoud. Verduidelijk wanneer nodig nog de review van de schrijver.

De anonieme reviewer

Van de anonieme reviewer ontvang je liever geen reviews. De anonieme reviewer is ontevreden, destructief en is niet te achterhalen. Een negatieve review kan een flinke klap in het gezicht zijn en een anonieme review is al helemaal lastig. Onze tip: loop er niet voor weg.

 

De verwarde reviewer

Misschien wel een van de meest lastige reviewers. De verwarde reviewer schrijft een review met het doel om anderen te informeren, maar deelt foutieve informatie over jouw bedrijf. Het is dus allemaal goed bedoeld, maar werkt averechts voor jouw bedrijf. Je kunt het beste reageren op deze reviewer door te bedanken voor de review en een toelichting te geven. Zorg dat de onduidelijkheden die door de review kunnen ontstaan op een nette manier worden beantwoord en leg de reviewer en anderen uit waar jouw bedrijf echt voor staat.

De vergrootglas reviewer

Dit type reviewer houdt er van om de ervaring die hij of zij gehad heeft onder een vergrootglas te leggen. De review is niet per definitie niet echt, maar vaak wel geschreven met het hoofddoel om aandacht van anderen te krijgen. Allereerst reageer je door de reviewer te bedanken voor het schrijven van de review. Daarna reageer je alleen inhoudelijk op de punten die de reviewer aangeeft, maar houdt het klein. Je wil absoluut voorkomen dat jouw review pagina vol komt te staan met ellenlange lappen tekst. Dat maakt het voor de bezoekers van jouw review pagina onoverzichtelijk.

Reageer dus altijd op elke review en kijk goed met welke reviewer je te maken hebt. Hopelijk zijn deze 6 type reviewers daar nuttig bij en gaat er bij jou nooit meer een review onopgemerkt.  Heb je nog vragen of wil je meer weten over online reputatie management? Vraag een vrijblijvende demo aan of neem contact op met ons team!

Reageer dus altijd op elke review en kijk goed met welke reviewer je te maken hebt. Hopelijk zijn deze 6 type reviewers daar nuttig bij en gaat er bij jou nooit meer een review onopgemerkt.  Heb je nog vragen of wil je meer weten over online reputatie management? Vraag een vrijblijvende demo aan of neem contact op met ons team!

Experts in experience

Onze producten

CX - Customer Experience

Customer Experience

Inzicht in de klanttevredenheid

EX - Employee eXperience

Employee Experience

Meet de medewerkerstevredenheid

PX - Product eXperience

Product Experience

Verzamel feedback voor je webshop

PX - Product eXperience

User Experience

 Inzicht in Customer Journey op je site

Direct advies?

Vul de Keuzehulp in voor een snel advies op maat.

apr 17 2024

Belangrijke begrippen die horen bij het medewerkersonderzoek

Een eenmanszaak met personeel of beursgenoteerd bedrijf, het is voor elke organisatie van groot belang om te luisteren naar je medewerkers en te...
apr 15 2024

Belangrijke begrippen die horen bij het klanttevredenheidsonderzoek

Of je nu een doorgewinterde ondernemer bent of net begint met het opbouwen van sterke klantrelaties, het beheersen van essentiële begrippen in...
apr 10 2024

Hoe klantfeedback kan leiden tot productverbetering: een gids voor succes.

Klantfeedback is een waardevol hulpmiddel om de kwaliteit van je producten of diensten te verbeteren. Het kan een cruciale rol spelen om te...
Ons medewerkerstevredenheidsonderzoek (MTO) is een krachtig hulpmiddel dat jou helpt
jan 18 2024

Wat is MTO?

Bij Feedback Company zijn we gepassioneerd over het creëren van geweldige werkomgevingen waar medewerkers tevreden zijn en daardoor goed presteren....
Employee Experience centraal
jan 16 2024

Wat is Employee Experience?

Bij Feedback Company begrijpen we dat medewerkers het kloppende hart van elk bedrijf vormen. Daarom staat Employee Experience centraal in alles wat...
jan 11 2024

Wat zijn bedrijfsreviews?

Als toonaangevende aanbieder van klantfeedbackoplossingen begrijpt Feedback Company als geen ander de waarde van bedrijfsreviews voor het versterken...
Ontdek de kracht van klanttevredenheidsonderzoek (KTO)
jan 09 2024

Wat is KTO?

Klanttevredenheid is de sleutel tot het succes van elk bedrijf. Het begrijpen van wat jouw klanten denken en voelen over jouw producten en diensten...
Waarom Customer Experience onderzoek?
jan 02 2024

Waarom Customer Experience?

Bij Feedback Company begrijpen we als geen ander dat klanttevredenheid en -loyaliteit de hoekstenen zijn van succesvolle bedrijven. Als experts op...
dec 29 2023

Waarom Product Reviews verzamelen: de sleutel tot succes voor jouw bedrijf

Het verzamelen van productrecensies is cruciaal voor het succes van jouw bedrijf. Ze bieden waardevol inzicht in de ervaringen en meningen van...
Verbeter Customer Experience met Feedback Company: Ontdek Waarom CX Essentieel Is
dec 27 2023

Wat is Customer Experience?

In een steeds competitievere zakelijke omgeving is het creëren van een uitstekende Customer Experience (CX) een cruciale factor voor het succes van...
Het Belang van Product Reviews: De Kracht van Klantbeoordelingen voor Bedrijven
dec 21 2023

Wat zijn Product Reviews?

In de huidige digitale wereld, waar consumenten steeds meer afhankelijk zijn van online informatie, spelen product reviews een cruciale rol bij het...
waarom-reviews-verzamelen-belang-feedback-company
dec 18 2023

Waarom reviews verzamelen? Het belang van klantbeoordelingen

Het verzamelen van reviews is een essentiële strategie geworden voor bedrijven van alle groottes en branches in de moderne zakenwereld, waar...
jun 01 2023

Waarom negatieve feedback niet direct geplaatst worden

Het achterlaten van feedback is tegenwoordig een integraal onderdeel van het consumentengedrag. We vertrouwen op de ervaringen van anderen om...
mei 11 2023

Verbeter de Employee Experience (EX) binnen jouw organisatie met deze 4 stappen

Employee Experience (EX) is een hot topic in HR-land. Het gaat erom hoe jouw medewerkers het werk bij jouw organisatie ervaren. Dit omvat alle...
mei 04 2023

Hoe Product Experience Management (PXM) jouw bedrijf kan laten groeien

In de huidige digitale wereld, waarin consumenten op zoek zijn naar de beste klantervaring, is Product Experience Management (PXM) een cruciale...